Piosenkarka Kelis oskarżona o złamanie nakazu opieki nad dzieckiem

Admin/ 4 stycznia, 2022/ Blog/ 0 comments

Piosenkarka Kelis oskarżona o złamanie nakazu opieki nad dzieckiem

W 2010 roku gwiazdy muzyki Nas i Kelis rozwiedli się po pięciu latach małżeństwa. W ramach rozwodu, para musiała wynegocjować warunki opieki nad rocznym synem. Oboje musieliby przestrzegać warunków tej umowy o opiekę nad dzieckiem przez kolejne lata.

Dziewięć lat później Nas twierdzi, że Kelis nie dotrzymała umowy. Twierdzi, że naruszyła warunki ich umowy co najmniej 17 razy. Teraz obawia się, że bez jego zgody przeprowadzi się z ich synem na stałe do Kolumbii. Poprosił sąd w Kalifornii o interwencję i ukaranie jej za obrazę sądu.

Co się dzieje, gdy rodzic ignoruje umowę o opiekę nad dzieckiem?

Porozumienie w sprawie opieki nad dzieckiem jest nakazem sądowym. Jest to prawdą, nawet jeśli rodzice negocjują warunki sami podczas rozwodu. Gdy oboje rodzice podpiszą się na linii przerywanej, są zobowiązani do przestrzegania warunków określonych w dokumencie.

Istnieją konsekwencje, jeśli rodzic później zdecyduje, że nie chce przestrzegać zasad, które zostały ustanowione. Konkretnie, rodzic może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej za naruszenie nakazu opieki nad dzieckiem.

Co to jest obraza sądu?

Obraza sądu oznacza celowe i umyślne nieprzestrzeganie nakazu sądowego. Kiedy jedno z rodziców nie przestrzega warunków umowy o opiekę nad dzieckiem, drugie może zwrócić się do sądu o pociągnięcie go do odpowiedzialności za obrazę sądu. Po otrzymaniu wniosku o pociągnięcie rodzica do odpowiedzialności karnej, sędzia zazwyczaj wyznacza termin rozprawy. Rodzic oskarżony o naruszenie umowy o opiekę nad dzieckiem będzie miał możliwość wytłumaczenia się w sądzie. Jeśli naruszyli warunki, muszą mieć dobre wytłumaczenie.

Jeśli sędzia stwierdzi, że rodzic świadomie naruszył nakaz sądowy, mogą trzymać je w pogardzie. W Kalifornii, pogarda jest karane więzieniem i / lub grzywny. Rodzic, który lekceważy umowę o opiekę może również stracić niektóre lub wszystkie z ich praw do opieki lub odwiedzin.

Jak rodzic może naruszyć umowę o opiekę nad dzieckiem?

Istnieje wiele sposobów, w jaki rodzic może złamać warunki planu opieki nad dzieckiem. Należą do nich:

Niepowodzenie w podrzuceniu dziecka do drugiego rodzica w wyznaczonym czasie
Przedłużenie czasu odwiedzin bez zgody drugiego rodzica
Odmowa pozwolenia drugiemu rodzicowi na wynegocjowany czas odwiedzin, oraz
Regularne spóźnianie się na spotkania dotyczące wymiany praw do opieki nad dzieckiem.

Innymi słowy, rodzic narusza prawo do opieki nad dzieckiem, gdy celowo przeszkadza drugiemu rodzicowi w odwiedzinach.

Podróżowanie poza stan może naruszyć umowę o opiekę nad dzieckiem

Jeśli umowa o opiekę mówi inaczej, rodzic nie może opuścić stanu z dzieckiem bez zgody drugiego rodzica. Mogą być nawet czasy, kiedy rodzic będzie potrzebował zgody sądu, zanim będzie mógł podróżować poza granice stanu z dzieckiem w towarze.

Jeśli rodzic wie, że podróż będzie dużą częścią ich życia po rozwodzie, ważne jest, aby włączyć język o podróży poza stanem w umowie o opiekę. Biorąc dziecko z państwa bez wiedzy i lub zgody drugiego rodzica będzie uważane za naruszenie umowy o opiekę.

Czy to znaczy, że rodzic musi pozostać w Kalifornii na zawsze? Nie. Rodzic może przenieść się, jeśli zabezpieczają one move away zamówienia.

Rodzice mogą mieć do czynienia z innymi zarzutami karnymi

Obraza sądu nie jest jedynym zarzutem rodzic może twarz za naruszenie warunków zlecenia opieki. Stan może zdecydować się na postawienie poważniejszych zarzutów, jeśli rodzic:

Przymusowo trzyma dziecko z dala od drugiego rodzica, lub
Alienuje drugiego rodzica emocjonalnie i psychicznie manipulując dzieckiem.

Te przestępstwa niosą ze sobą poważne kary i prawdopodobnie spowodują utratę praw do opieki nad dzieckiem.

Rodzice, którzy uważają, że ich współrodzic narusza warunki ich umowy o opiekę nie powinien wahać się skontaktować się z prawnikiem prawa rodzinnego o pomoc.

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*