Zły bufet: Właściciele sieci restauracji są winni $6.1M z tytułu wynagrodzeń i podatków

Admin/ 17 listopada, 2021/ Blog/ 0 comments

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego bufety to taki dobry interes? Cóż, w przypadku czterech chińskich restauracji bufetowych w Bay Area – Golden Dragon Buffet w Brentwood, New Dragon Buffet w San Leandro, Golden Wok Buffet w Roseville i Kokyo Sushi Buffet w Hayward – mogły one pozwolić sobie na utrzymanie niskich cen, ponieważ płaciły pracownikom mniej niż 6 dolarów za godzinę i zmuszały ich do pracy na 12-godzinnych zmianach bez nadgodzin. Aha, i jeszcze oszukiwali na podatkach.

Teraz trzej operatorzy sieci idą do więzienia, muszą zwrócić pracownikom 4,5 miliona dolarów i są winni stanowi Kalifornia 1,5 miliona dolarów zaległych podatków.

Oskarżenia o wszystko, co można zjeść

Wraz z kradzieży płac i uchylania się od płacenia podatków, Yu Chen, Feng Gu i Rongdi Zheng rzekomo przewożone pracowników do i z pracy i zmusił ich do pobytu w rasowo podzielonych akademikach, zgodnie z East Bay Times:

Świadkowie opisywali, że byli zakwaterowani w przepełnionych prywatnych rezydencjach w całym Bay Area, które były podzielone według rasy i płci. Jeden z nich powiedział, że spał na piętrowych łóżkach w garażu z około tuzinem innych i był zobowiązany do pracy przez sześć dni w tygodniu bez nadgodzin. Kiedy kilku z nich poskarżyło się na złe warunki pracy, zostali zwolnieni, eksmitowani i grożono im deportacją, zgodnie z zeznaniami świadków.

„Już nigdy nie będę taki sam” – powiedział jeden z byłych pracowników sędziemu Superior Court Charlesowi Burchowi. „Chcę, aby sprawiedliwości stało się zadość, aby to nie przytrafiło się nikomu innemu. To nie powinno się przydarzyć nikomu innemu”.

Sprawiedliwość wymierzona?

Chen, Gu i Zheng zostali skazani na trzy i pół roku więzienia, a kolejny oskarżony, Shao Rong Zhang, został skazany na 120 dni aresztu po tym, jak przyznał się do wykroczenia polegającego na egzekwowaniu zasad, które zabraniały pracownikom zgłaszania naruszeń płacy minimalnej. Uważa się, że właściciel sieci, Brandon Quang, oraz oskarżeni Guo Cai Feng i Lin Jiang ukrywają się w Chinach, aby uniknąć oskarżenia.

O ile uniknięcie tego rodzaju odpowiedzialności karnej za naruszenie prawa pracy może wydawać się proste – po prostu traktuj swoich pracowników sprawiedliwie i postępuj zgodnie z prawem – może to nie być takie proste, jak się wydaje. Po pierwsze musisz wiedzieć, jakie są przepisy.

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*