Walmart pozwany po tym jak kierowca Ubera został zabity przez nastoletniego złodzieja maczetą

Admin/ 17 listopada, 2021/ Blog/ 0 comments

Bezsensowny akt przemocy i tragedia spowodowały pozew przeciwko gigantowi detalicznemu Walmart. W maju 2017 roku, morderstwo Granta Nelsona, kierowcy Uber, przez 16-letnią Elizę Wasni, wywołało ogólnokrajowe nagłówki z powodu całkowitej deprawacji zarzutów.

Pozew przeciwko Walmartowi twierdzi, że sklep dopuścił się zaniedbania, pozwalając 16-letniej Wasni wyjść ze sklepu ze skradzioną maczetą i skradzionym nożem myśliwskim. W sprawie cywilnej o bezprawną śmierć zarzuca się, że ochroniarze Walmartu pozwolili Wasni’emu po prostu wyjść ze sklepu.

Niepokojące fakty

Wasni ukradła maczetę i duży nóż myśliwski z gabloty w Walmarcie, chodziła po sklepie z obydwoma w ręku i wyszła ze sklepu po trzeciej nad ranem. Zarzuca się, że nie została zatrzymana, skonfrontowana, ani nawet nie podeszła do niej ochrona. Wsiadła do Ubera pana Nelsona, po czym zaatakowała go swoją skradzioną bronią.

Pan Nelson uciekł z pojazdu, ale nie wcześniej niż został poważnie ranny. Wasni próbowała ukraść pojazd Ubera, ale nie udało jej się to i wyszła pieszo. Później odkryto, że nadal trzymała zakrwawioną broń. Policja musiała użyć paralizatora, aby ją rozbroić i aresztować. Pan Nelson był w stanie opisać swojego napastnika organom ścigania, zanim został zabrany do szpitala, gdzie ostatecznie uległ obrażeniom.

Szczególna odpowiedzialność za sprzedaż niebezpiecznych przedmiotów

Dla właścicieli firm nie jest zaskoczeniem, że istnieje obowiązek zapewnienia klientom bezpieczeństwa przed znanymi zagrożeniami na terenie firmy. Na przykład, jeśli firma mopuje podłogę, musi umieścić znak mokrej podłogi, aby ostrzec klientów. W tych samych liniach, jeśli firma sprzedaje śmiercionośną broń, produkty te muszą być kontrolowane przez pracowników i niedostępne dla klientów bez pomocy. Firmy, które sprzedają broń, mają dodatkowy obowiązek ochrony swoich pracowników i klientów przed sprzedawaną bronią.

Niestety dla pana Nelsona, Walmart, do którego został wezwany w swoim Uberze, nie zdołał powstrzymać Wasniego przed kradzieżą broni. Niestety dla Walmartu, wygląda na to, że jest to jedna z tych sytuacji, w których firma może być pociągnięta do odpowiedzialności za niewłaściwe zachowanie osoby trzeciej.

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*