Kalifornia podniesie wiek kupna karabinów i strzelb do 21 lat

Admin/ 18 listopada, 2021/ Blog/ 0 comments

W zeszłym tygodniu gubernator Kalifornii Jerry Brown podpisał ustawę podnoszącą minimalny wiek uprawniający do zakupu karabinów i strzelb w stanie do 21 lat. Nowe prawo dostosowuje statuty regulujące te rodzaje broni palnej do stanowych ograniczeń dotyczących broni ręcznej, które są również ograniczone do osób powyżej 21 roku życia.

Brown podpisał również inne ustawy, które wprowadzają dożywotni zakaz posiadania broni przez osoby skazane za przemoc domową lub uznane za niebezpieczne psychicznie, a także zwiększają dostęp do nakazów sądowych, które mogą rozbroić niebezpiecznych posiadaczy broni.

Nowe przepisy dotyczące broni w Golden State

Oto spojrzenie na nowe przepisy:

Ustawa Zgromadzenia nr 1968: Nakłada dożywotni zakaz posiadania broni na osobę, która została zatrzymana jako zagrożenie dla siebie lub innych dwa razy w ciągu jednego roku. Osoby objęte zakazem mogłyby złożyć petycję o odzyskanie swoich praw, ale ustawa zabrania personelowi szpitala psychiatrycznego wypełniania za nich formularza petycji;
Assembly Bill 3129: Zakazuje osobie skazanej za wykroczenie przemocy domowej posiadania broni palnej;
Senate Bill 1200: Rozszerza zakres istniejących „nakazów powstrzymywania od posiadania broni” na amunicję i magazynki, które przechowują i wprowadzają pociski do broni; oraz
Assembly Bill 2526: Umożliwia policji w terenie uzyskanie zgody na takie nakazy od sędziego przez telefon, jeśli sytuacja tego wymaga.

„Jako tata i senator, jestem bardzo wdzięczny gubernatorowi Brownowi za jego przywództwo w podpisaniu tej ważnej ustawy”, powiedział w oświadczeniu senator Anthony J. Portantino, który wprowadził ustawodawstwo dotyczące limitu wieku. „Byłem zdeterminowany, aby pomóc Kalifornii odpowiednio zareagować na tragiczne wydarzenia, z jakimi nasz kraj miał ostatnio do czynienia na kampusach szkół średnich”.

Ograniczenie limitów

Ale gubernator nie podpisał się pod wszystkimi proponowanymi ustawami rozszerzającymi i tak już surowe kalifornijskie przepisy dotyczące kontroli broni. Brown zawetował ustawę mającą na celu ograniczenie liczby karabinów i strzelb, które można legalnie nabyć w ciągu miesiąca, a także inną, która zakazywałaby pokazów broni.

Mimo to, prawo kontroli broni może być skomplikowane. Skontaktuj się z doświadczonym adwokatem, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*