Dożywotnie wyroki dla włamywaczy, których wtargnięcie do domu doprowadziło do śmiertelnego skoku mężczyzny

Admin/ 18 listopada, 2021/ Blog/ 0 comments

Jose Raman Greer zadzwonił pod numer 911 ze swojego balkonu na trzecim piętrze, podczas gdy trzech mężczyzn próbowało wyważyć drzwi jego mieszkania w Atlancie w grudniu 2015 roku. Obawiając się o swoje życie, Greer skoczył z balkonu, doznał wielokrotnych złamań, a później zmarł podczas operacji w lokalnym szpitalu.

Dwie z osób zaangażowanych w inwazję na dom, Mark Spencer i Lil’ Che Stafford, zostały w tym tygodniu skazane za zbrodnicze morderstwo i skazane na dożywocie. Oto spojrzenie na incydent i oskarżenie:

Przypadkowa śmierć

Greer skoczył do jego śmierci, podczas gdy Spencer, Stafford, i inny człowiek, Frederick Clark próbował wbić otwarte drzwi do jego mieszkania, a trzy wykonane off z kilku Greer posiadłości, w tym jego karty debetowej, laptop, iPhone, i identyfikacji, zgodnie z Fulton County District Attorney Paul Howard. „Po tym, jak oskarżeni opuścili mieszkanie i próbowali uciec z miejsca zdarzenia,” powiedział Howard na konferencji prasowej, „Greer, wciąż żywy, leżał krytycznie ranny w wyniku próby ucieczki, poprosił oskarżonych o pomoc. Zamiast udzielić pomocy, oskarżeni uciekli z kilkoma przedmiotami należącymi do Greera.”

Mężczyźni rzekomo próbowali sprzedać własność Greera następnego dnia i użyli jego karty debetowej, aby kupić jedzenie w McDonald’s. Clark i dwaj mężczyźni, którzy czekali w samochodzie, Maxx Pritchett i Vas Coleman, staną przed sądem pod zarzutem morderstwa i włamania.

Morderstwo

Zgodnie z zasadą „morderstwa za przestępstwo”, każde zabójstwo, które ma miejsce podczas popełnienia lub próby popełnienia przestępstwa, nawet jeśli jest nieumyślne, może oznaczać oskarżenie o morderstwo dla osoby lub osób odpowiedzialnych za przestępstwo. Morderstwo może być nawet zastosowane niezależnie od tego, kto spowodował zabójstwo, więc rabuś może być oskarżony o morderstwo, nawet jeśli policjant próbujący powstrzymać rabunek przypadkowo postrzelił i zabił niewinnego przechodnia.

Morderstwo na zlecenie jest generalnie ograniczone tylko do niebezpiecznych przestępstw, takich jak włamanie, porwanie, gwałt i rozbój, a niektóre statuty wymagają, aby przestępstwo było przyczyną śmierci. Ponieważ wtargnięcie do domu w tym przypadku było przestępstwem, śmierć Greera, nawet jeśli zdecydował się skoczyć z balkonu, może być oskarżona jako morderstwo, ze zwykłymi karami towarzyszącymi takiemu skazaniu.

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*