Fla. Dyrektor George Kenney hipnotyzował samobójczych uczniów, którzy zmarli

Admin/ 29 października, 2021/ Blog/ 0 comments

Dyrektor George Kenney hipnotyzował swoich uczniów, sprzeciwiając się nakazom zaprzestania tej praktyki – a następnie skłamał na ten temat.

Kenney, dyrektor North Port High School na Florydzie, podobno zahipnotyzował do 75 pracowników, uczniów i rodziców szkoły, donosi Sarasota Herald-Tribune.

Sesje hipnozy Kenneya zostały poddane kontroli, kiedy pojawiły się doniesienia, że hipnotyzował on Wesleya McKinleya, ucznia szkoły, który później popełnił samobójstwo, donosi Sarasota Herald-Tribune.

Następnie pojawił się kolejny raport, który mówił, że Kenney zahipnotyzował również Brittany Palumbo, inną uczennicę szkoły, kilka miesięcy przed jej samobójstwem. Miał również sesję z Marcusem Freemanem, studentem, który zginął w wypadku samochodowym sześć dni po sesji hipnozy, według Herald-Tribune.

Kenney początkowo zaprzeczał, że hipnotyzował studentów. Później przyznał, że tak było. Jego adwokat powiedział, że Kenney był pod wpływem silnego stresu i po prostu pomylił się podczas rozmowy ze śledczymi, donosi Herald-Tribune.

Chociaż hipnoza może wydawać się dziwna, była ona dobrze znana w całej społeczności licealnej.

Kenney powiedział, że przeprowadzał sesje, aby pomóc uczniom w osiąganiu lepszych wyników na egzaminach i w sporcie, donosi WTVT-TV. Nauczyciel w szkole powiedział również śledczym, że Kenney był surowy dla dzieci, które chciały poddać się hipnozie, wymagając od nich podpisanych karteczek z pozwoleniem.

Czy Kenneyowi zostaną postawione jakieś zarzuty karne? Jeden z rodziców ucznia, który popełnił samobójstwo, poddał w wątpliwość, czy hipnoza mogła odegrać rolę w śmierci ich syna, donosi The Daily Mail. Warto zauważyć, że uczeń miał podpisany przez rodziców formularz zgody na udział w zajęciach.

Ponadto, George Kenney hipnotyzował uczniów głównie po to, by pomóc im w nauce i osiągnięciach sportowych. Policja prowadziła jednak dochodzenie, czy Kenney nie złamał prawa, które zabrania przeprowadzania sesji hipnozy przez świeckich hipnotyzerów bez nadzoru medycznego. Może zostać oskarżony o wykroczenie, za które grozi 60 dni aresztu lub 500 dolarów grzywny, donosi Sarasota Herald-Tribune.

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*