Co zrobić ze zdradzającym małżonkiem

Admin/ 19 października, 2021/ Blog/ 0 comments

Co zrobić ze zdradzającym małżonkiem?

Cóż… nic nielegalnego, drogie panie. Przewróć oczami, pewnie, ale zacznijmy od tej prostoty, nawet jeśli myślimy, że to scenariusz „och-ja-nigdy”, ponieważ wściekłość jest pięknym antidotum na ból. Smutek, zdradę. Jak dobry alkoholowy buzz, wściekłość może stać się uzależniająca i zniszczyć dobry osąd. I chociaż (miejmy nadzieję) większość z nas nie zdecydowałaby się, powiedzmy, na dobre wykorzystanie tych lekcji kickboxingu, ani nie zastosowałaby sekcji „gesso i stiuk” z naszego kursu Art 101 do jego nowego samochodu lub jej drzwi wejściowych, są chwile, które następują po odkryciu zdradzającego małżonka, kiedy pomocne jest małe przypomnienie, by nie urzeczywistniać swoich podsycanych wściekłością fantazji.

Co jeszcze pomaga?

Śmiech.

Niedorzeczna natura fantazji o wściekłości pomaga nam śmiać się z siebie i z sytuacji, a śmiech jest nawet lepszym antidotum na ból niż wściekłość. Tam, gdzie wściekłość nas wyczerpuje, śmiech jest zrównoważony; zwiększa odporność, piękno, endorfiny, pojemność płuc i nadzieję.

Śmiech prowadzi nas prosto do wcielenia w życie przysłowia, że „szczęście jest najlepszą zemstą”.

Więc baw się dobrze z fantazją; do diabła, napisz książkę. Przynajmniej przeczytaj taką, która sprawi, że będziesz się śmiać z sytuacji. Fikcja może być miłą odskocznią, ponieważ pozwala nam doświadczać emocji, jednocześnie będąc od nich odsuniętym. Możemy żyć w zastępstwie przez bohaterów, gdzie ludzie mogą robić rzeczy, których nie zrobiliby w prawdziwym życiu. Jedna z moich ulubionych autorek (Jennifer Crusie – uwielbiam tę kobietę) w swojej książce „Postaw mnie” ma świetną scenę, w której wkurzona mama, która została w domu, przerywa każdą skrzeczącą sylabę … „trzydzieści siedem cholernych lat!” kopniakiem w swoje Manolo Blahniks, gdy oskarża swojego męża o bycie zdradzającym małżonkiem. Potem jest scena z jednej z książek o Harrym Potterze, gdzie jedna postać napotyka swojego zaklętego kota i idzie polować na winowajcę, żądając na szczycie swoich płuc, „Chcę zobaczyć jakąś karę!”.

Czy możemy się z tym utożsamić? Spraw, by kot w tej historii stał się metaforą twojej dumy: czy chcielibyśmy „zobaczyć jakąś karę” za oszukiwanie, które rozbija obietnicę pozostania wiernym i niszczy nasze poczucie własnej wartości oraz naszą wiarę w nasz osąd charakteru? (Jak mogliśmy wybrać kogoś, kto by to zrobił? Dałam mu wszystko! Jak mogłam uwierzyć temu facetowi)? Tak, większość z nas może się do tego odnieść. I większość z nas nie dostanie tego w państwie bez winy, którym większość z nas jest.

Zarządzanie swoimi reakcjami emocjonalnymi na oszukiwanie

Istnieje wiele opinii ważących się na ten temat, ponieważ oszukiwanie jest jednym z trzech głównych powodów rozwodów. Osobiście znam tylko jeden wyjątek od reakcji wściekłości, a ona życzyła sobie rozwodu przez lata, zanim odkryła, że jej mąż ją zdradził. Dla niej, w tym momencie, była to oszałamiająca ulga: w końcu miała żelazny powód, by domagać się rozwodu – powód, z którego on nie mógł jej wyśmiać. Większość z nas jednak doświadcza wściekłości jako głównej reakcji emocjonalnej na zdradzającego małżonka.

Niezależnie od tego, spróbuj się śmiać i znaleźć inne radości w życiu tak szybko, jak to możliwe, i powstrzymaj się od tego, co nielegalne. Unikaj napaści (także słownej i w mediach społecznościowych). Unikaj niszczenia mienia. Pobłażaj fantazji na trochę, ale zostaw ten mentalny urlop na wyspie i jak najszybciej ponownie wejdź w rzeczywistość.

„Ostatecznie, kobiety muszą wiedzieć, że dobrze jest fantazjować o wyrównaniu rachunków, ale sąd i prawo nie dbają o to, że zostałyście oszukane”, mówi współzałożycielka SAS for Women i trenerka rozwodowa Liza Caldwell. „Więc szukaj swojej sprawiedliwości w inny sposób, lub naucz się akceptować, że on dostanie swoją w większym sądzie”.

Uznając, że istnieje wyższy, skoncentrowany na karmie sąd, robimy krok wstecz od pozwolenia naszemu współmałżonkowi na obwinianie nas za zdradę, zamiast posiadania własnego wyboru. To, czy zdradzający współmałżonek zrobił to raz, czy wiele razy z wieloma partnerami, może mieć również wpływ na to, czy zdecydujemy się na rozwód, czy zostaniemy i będziemy działać. Z drugiej strony, współtworzymy nasze małżeństwa, więc kolejny aspekt uzdrowienia z niewierności polega na wzięciu odpowiedzialności za swoją część.

Odpowiedzialność za swoją stronę drogi

Czy sprawiłaś, że wszystko w małżeństwie kręciło się wokół ciebie? Czy kazałaś mu przestać śpiewać, kiedy zmywał naczynia, bo ten hałas cię stresował? Stworzyłaś dyktaturę z uroczego akcesorium kuchennego, które mówi: „Jeśli mama nie jest szczęśliwa, nikt nie jest szczęśliwy”? Czy robisz swoją własną formę oszukiwania poprzez przywiązanie się do uzależniającego zachowania, takiego jak zbyt częste picie, spędzanie godzin i zbyt dużych pieniędzy na zakupach online, zbyt dużo pracujesz, zbytnio angażujesz się w życie swoich dzieci, zamiast tworzyć życie ze swoim małżonkiem? Trzymanie naszej strony drogi w małżeństwie może być denerwujące, kiedy mamy do czynienia ze zdradzającym małżonkiem, ale w tym momencie jest to jeszcze bardziej konieczne. Jeśli zostanie to dobrze przeprowadzone, często z profesjonalną pomocą i z udziałem współmałżonka, rozwód może nie być konieczny.

Ważne jest również, aby nie brać na siebie winy za niewierność. Zdradzający współmałżonek musi uznać swój wybór, a nie przekierowywać całą odpowiedzialność na siebie.

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*